Články o stavbě domu

Image

Jak postavit dům ?

Chcete stavět dům a nevíte jak na to? Jak vybrat pozemek, komu zadat návrh, jaká povolení jsou třeba nebo jak vybrat dodavatele? Stavba domu je náročný projekt, který vyžaduje jak hrubé plánování na etapy, tak podrobnější plánování aktuálních částí. V tomto článku vám přinášíme hrubý plán pro projekt výstavby domu, doplněný o praktické rady a postupy.

Číst článek

Image

Stavební povolení

Představu o tom jak vypadá cihla, střešní taška, okno nebo trám má skoro každý stavebník. Termín „stavební povolení“ nebo „souhlas“ je však pro hodně z nás zahalený do určitého tajemna.

Číst článek

Image

Stavební povolení 2. část

V předchozím díle našeho seriálu článků o stavebním povolení jsme se dozvěděli, kde najít příslušný stavební úřad a na co vše se máme připravit pro komunikaci s ním. V dnešním pokračování se dozvíte, jaké dokumenty může stavební úřad požadovat pro schválení, nebo případné zamítnutí stavebního povolení.

Číst článek

Image

Stavební povolení nebo pouze ohlášení ?

V předchozích dílech našeho seriálu článků o stavebním povolení jsme se dozvěděli, kde najít příslušný stavební úřad, na co vše se máme připravit pro komunikaci s ním a jaké dokumenty může stavební úřad požadovat pro vydání stavebního povolení. V dnešním pokračování se dozvíte, zda-li pro Váš stavební záměr potřebujete stavební povolení, nebo stačí pouze ohlášení stavebnímu úřadu.

Číst článek

Image

Zkušenosti s projektem rodinného domu

V roce 2004 jsem se rozhodl, že začnu stavět rodinný dům.

Číst článek